Офіційна позиція ТОВ «Київгума» щодо вчинення тиску на підприємство
15.09.2021

В зв’язку з безпрецедентним тиском, який провадиться на ТОВ «Київгума» шляхом протизаконного відкриття кримінального провадження, відвідування підприємства слідчими органами, розповсюдження недостовірної інформації щодо нашої компанії на офіційних сайтах СБУ, АТ «Укрзалізниця» та інших заявляємо наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Київгума» є найбільшим, найпотужнішим виробником виробів з гуми та латексів в Україні з бездоганною репутацією, підтвердженою 90-річною історією. На нашому виробництві працюють близько 450 кваліфікованих працівників, в структурі є 33 відповідальних служби, серед яких атестована та акредитована випробувальна лабораторія, конструкторський відділ, цехи, обладнані найновішим високотехнологічним обладнанням для виробництва, які забезпечують найвищу якість продукції тощо.

В асортименті, який виробляє наше підприємство – близько 4000 товарів, понад 40 % продукції виробництва ТОВ «Київгума» експортується до 30 країн світу. Наше підприємство є одним з найбільших платників податків та роботодавців в місті Бровари, в якому проживає понад сто тисяч людей. Цінністю для підприємства є його працівники, які отримують високі офіційні зарплати, соціальне забезпечення, підтримку та допомогу від підприємства.

ТОВ «Київгума» дбає про свою репутацію, вибудувану роками сумлінної праці в сучасних нелегких економічних для виробників умовах. Питання якості, відповідності стандартам (підтвердженими, зокрема, міжнародними Сертифікатами якості TUV Austria, TUV Rheinband та іншими) є пріоритетом в нашій діяльності!

Тим більшим шоком стало для нас прибуття 10 вересня 2021 року на територію підприємства слідчої групи у складі працівників національної поліції та Служби безпеки України для проведення огляду цілісного майнового комплексу, на території якого наше підприємство здійснює виробничу діяльність та вилучення документів та предметів на підставі ухвали.

Підставою для відкриття кримінального провадження, про яке ми дізналися лише в день прибуття слідчої групи, виходячи з тексту ухвали стало встановлення ДП «НДІ «Еластик» невідповідності зразків прокладок ПРБ-1 та ПРБ-2 начебто виробництва ТОВ «Київгума» вимогам ДСТУ 2805-94. При цьому такі висновки вказаної установи взагалі не могли використовуватися як доказ належної чи неналежної якості з ряду причин (відсутності в установи атестації та акредитації НААУ, яка посвідчує право на проведення таких випробувань, проведення випробувань не у встановленому порядку та зі зразками, походження яких не ідентифіковано), з чого випливає, що відкриття кримінального провадження має на меті не встановлення реального факту кримінального правопорушення, який зачіпає національні інтереси, а саме тиск на ТОВ «Київгума» як єдиного в Україні атестованого та акредитованого виробника якісних гумових прокладок для рейкових колій.

В результаті проведення слідчих дій виробничий процес було порушено, в ТОВ «Київгума» були вилучені документи та зразки продукції.

Окрім того, слідча група не намагалася встановити факт заміни сировини на дешевшу (про що заначено в ухвалі), як і не цікавилася рецептурою гумової суміші, з якої виробляються прокладки підрельсові, відмовилася пройти в цех, в якому проводиться виробництво прокладок, а також в приміщення, в якому зберігають компоненти, з яких виробляються прокладки, тобто не здійснила жодних дій, які мали б бути направлені на факт встановлення заміни компонентів на дешевші, хоча керівництво ТОВ «Київгума» наполегливо пропонувало оглянути приміщення та надавало допомогу в проведенні огляду, надаючи доступ до всіх приміщень майнового комплексу, всі запитувані документи тощо.

В результаті огляду вказаних приміщень та ознайомлення з документами було правоохоронним органам б легко встановити неправдивість даних, вказаних в ухвалі, зокрема тому, що ТОВ «Київгума» – ЄДИНИЙ виробник прокладок підрейкових гумових в Україні, який імпортує ізопреновий і стирольний каучуки, які в Україні не виробляються, але є необхідними інгредієнтами гумової суміші для виробництва прокладок підрельсових згідно ДСТУ, що підтверджується як документами, так і відкритими даними митної служби. При цьому члени слідчої групи витратили час на огляд адміністративних приміщень та на вилучення договорів на поставку та документації, яка містить у відкритому доступі на платформах публічних закупівель та жодним чином не можуть слугувати доказом якості товару, який за ними поставлявся. Отже, встановлення обставин та реальної якості прокладок не є справжньою метою такого кримінального провадження.

Більше того, 14 вересня, на сайті СБУ була оприлюднена інформація про те, що в рамках кримінального провадження встановлено, що представники приватної компанії впродовж 2020-2021 років здійснили поставку держпідприємству партії гумових прокладок без належного контролю якості товару з порушенням технології виробництва запчастин через заміну складних хімічних компонентів на більш дешеві матеріали, і реалізували комплектуючі за цінами високоякісної продукції.

Дана інформація на сайті проілюстрована фотографіями, на яких зафіксовані прокладки підрейкові невідомого походження, до яких наше підприємство не має жодного відношення (такі ж фотографії пред’являлися працівниками СБУ при огляді, і щодо них було надане заперечення керівника). Інформація з сайту СБУ після цього була неодноразово опублікована на новинних сайтах, зокрема, опублікована на офіційному сайті АТ «Укрзалізниця», де вже прямо зазначено «Правоохоронці встановили, що посадовці за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Київгума» розтратили ввірені їм державні кошти при проведенні закупівлі з постачання у 2020-2021 роках гумових прокладок для рейкових колій, виготовлених із використанням матеріалів низької якості.»

Розуміючи, про яке провадження і «приватну компанію» йде мова ми обурені такими висновками СБУ та відкритою позицією АТ «Укрзалізниця», які не підтверджуються фактами, порушують встановлений законодавством України принцип презумпції невинуватості та завдають шкоди діловій репутації нашого підприємства.

Публічно заявляємо, що вищевказане кримінальне провадження та дії правоохоронних органів та АТ «Укрзалізниця» мають очевидно замовний характер з метою дискредитації нашого підприємства як добросовісного виробника з бездоганною репутацією та виключення єдиного у Україні виробника прокладок, які відповідають вимогам ДСТУ з числа постачальників таких якісних прокладок для потреб залізниць.

На даний момент нами підготовлено та направлено запити та вимоги щодо надання інформації, яка начебто послугувала підставою для відкриття кримінального провадження до ДП «НДІ «Еластик», до ГУНП в м.Києві, до СБУ, до АТ «Укрзалізниця». Ми звернулися за захистом та підтримкою до Спілки Українських підприємців, членом якої наше підприємство є понад п’ять років, готуємо звернення до бізнес-омбудсмена. Адвокатами підприємства направлені відповідні адвокатські запити про надання документів та інформації, що стосуються необґрунтованих звинувачень.

Ми готові доводити свою доброчесність та захищати репутацію всіма законними шляхами – надавати всі необхідні для цього документи, проводити необхідні випробування власних виробів, надавати пояснення, захищатися в суді.

 

Останні новини
Дані успішно відправлені